דברו איתנו

אודות

המהדורה השתיים-עשרה

אודות הפסטיבל

פסטיבל הסרטים ערבה אמור היה לפתוח את המהדורה ה-12 שלו בתאריך 1.11.23. בשל המלחמה ומוראותיה, ולאחר התלבטות, הוחלט לקיים במקום המהדורה שנדחתה, אירוע קולנועי ייחודי של הקרנות סרטים תחת כיפת השמיים.

מתוך רצון לחזק את הקשרים הקהילתיים בין התושבים הוותיקים לבין המשפחות המתארחות במועצה באמצעות מפעלי חינוך ותרבות, וברוח העשייה האמנותית-קולנועית הענפה בערבה, שאנו מבקשים להמשיך ולקיים גם בימים קשים אלה, הוחלט על קיומו של האירוע הקולנועי ב- 30.11.2023 ועד 8.12.2023, שיוקדש בהערכה ואהבה לקהל הנקלטים וקהל הקולטים ולקהילתם המשותפת.

הערבה התיכונה הוגדרה במהלך כל השבועות האחרונים כאזור "ירוק", בו נשמרת שגרת החיים הרגילה. בהתאם לכך פיקוד העורף אישר את קיום האירוע הקולנועי, בכפוף כמובן להוראות הבטיחות המתאימות.

תושבים שפונו מבתיהם בעוטף עזה ובצפון הארץ יהיו זכאים לכרטיסים ללא עלות להקרנות הסרטים.

מטעם הנהלת האירוע נמסר: "בימים קשים ומורכבים אלה, המטרה היא ליצור מקום של מפגש ואחדות, של מפלט ותקווה, להעניק לקהל הזדמנות להתנתק לכמה שעות מכל מה שקורה מסביב ולאפשר לאמנות הקולנוע לדבר. אין לנו ניחומים להציע לכל מי שנפגע ולכל מי שנעקרו מבתיהם, אבל יש לנו להציע עבורם בית שכולל לא רק קורת גג, אלא גם חיי קהילה המעודדים, בין השאר, יצירה אמנותית ושאר רוח. במהלך האירוע הקולנועי, כמו גם במשך כל ההכנות ובכל יום ויום, ליבנו תמיד עם המשפחות השכולות ועם המשפחות שיקיריהן נחטפו. לא נשכח ולא נפסיק לחשוב על ילדינו ואחינו שנחטפו, לבנו איתם כל העת ואנו שותפים לקריאה ולכל פעולה שתידרש להשבתם הביתה".

צוקים בערבה

דרכי הגעה

  • איך להגיע מצפון | דרום
  • חנייה ומעבר למתחם ההקרנות
  • כללי זהירות